Teknoloji Tasarım

Teknoloji Tasarım

Teknoloji Tasarım dersi ilköğretim 2. kademesinde yer alan 7. ve 8. sınıfların müfredatında mevcuttur. Dersimizin en temel amacı bireylerin kendi sorunlarına çözüm üretmelerini sağlamaktır. Yaptığımız etkinlikler, ödevler ve projeler günlük yaşantısında problemlerle karşılaşan bireylerin sorunlarını ortadan kaldırmaya yönelik çözüm önerileri üretme yöneliktir. Ayrıca dersimizin ve öğrencilerimizin mesleki gelişimini sağlayabilmek adına youtube kanalımızda içerikleri üretmekteyiz. Sizleri de kanalımıza abone olup içerikleri gözden geçirmeye davet ediyoruz. Hatta sitemizdeki içerikleri youtube kanalımızla eş zamanlı düzenliyoruz. Bu sayede içeriklerin takibi ve verimliliği yüksek tutulmaktadır.

Dersimiz konuları itibariyle bireyleri gerçek hayata hazırlayan içeriklere sahiptir. Gelişim içindeki çağımızın ihtiyaçlarına yönelik becerileri öğrencilere kazandırmaya çalışmaktayız.

Yaradılış Tasviri

Yaradılışı ifade eden görselimize baktığımızda aslında bir metaforu da farkedebiliyoruz. Teknoloji tasarım açısından bakmaya çalışalım…

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir