Hakkımızda

Bu derse ve sizlere neler katabiliriz.

Biz Teknoloji ve Tasarım dersinde ÇözümFikirTasarımYenilik Üretiriz.

Hakkımızda bilmeniz gereken şey dersimizin temelinde sorgulayan, düşünen, üreten, farklı açılardan yorumlayabilen insan yetişme felsefesinin yer aldığıdır. Bu sebeple otaya koyduğumuz tüm projelerimizin en belirgin özellikleri düşünülmeyeni düşünüp, yapılmayanı yapmaktır. Bizi biz yapan bu yaklaşımımızdır.

Misyonumuz

Teknoloji ve Tasarım dersini nitelikleri ve kazanımları bakımından içselleştirip kendi hayatına aktarabilen bireyler yetiştirmek. Hatta ortaya attığı fikirlerle fark yaratabilen, geleceğe yön verebilen bireyler yetiştirmek. Ayrıca temel bilgi ve deneyimlerinde rol almak. Hatta öğrencilerimize rol model olmak.

Vizyonumuz

Günlük yaşantısında kendi problemlerini çözebilen bireyler yetiştirmekteyiz. Bununla birlikte çevresinde ve ülkesindeki temel sorunlara çözüm odaklı yaklaşabilen kişiler olmalarını sağlamaktayız. Öte yandan fikirleriyle katkı sağlayan bireylerin çoğunlukta olduğu bir toplum inşa etmeyi amaç edinmekteyiz.

Neden Biz?

Birçok temel dersin aksine işlediğimiz konuların tamamını çeşitli ürünlerle projelendirmekteyiz. Bu nedenle elle tutulur-gözle görülür bir şekilde ortaya koyarak öğrencilerimizin üretkenlik ve eser sahibi olma duygusunu tatmasını sağlıyoruz. Ayrıca ürünlerini sergilemeleri sayesinde özgüvenlerini de yükseltiyoruz.
0
+
Donanımlı Öğretmen
0
Yıllık Uzmanlık
0
Sergi-Yarışma-Festival
0
Başarı ve Ödüller

Bildiğiniz Ders İçeriklerinden Fazlası

Bizler Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri olarak kendimizi, dersimizi ve öğrencilerimizi her geçen gün dünyanın gelişme hızına ayak uydurabilmek için olağanca gücümüzle çaba sarf ediyoruz. Ayrıca tüm bunları yaparken Web 2.0 araçlarını kullanıyor, bu sayede online eğitimlerde öğrencilerimize daha faydalı olmaya çalışıyoruz. Öte yandan kullandığımız bazı araçlar ve etkinlik örneklerimiz yazımızda mevcut olup sizlerin takibine sunduk. Hakkımızda sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

öğretmen2
öğretmen
Öğretmen-1988-30

Biz bir Takımız

Binlerce eğitim gönüllüsünden oluşan bir takımımız var.

Amacımız kendi kendine yetebilen, günlük problemlerine çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek. Bu nedenle tüm Türkiye’de Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri olarak bir takım halinde çalışmaktayız. Ayrıca dersimizi ve öğrencilerimizi daha ileriye taşımayı amaçlamaktayız.

Hedef Kitlemiz

Yaparak yaşayarak öğrenmeyi kalıcı hale getirebileceğimiz tüm öğrenciler ve öğretmenler bizlerin bu yolda kararlı adımlarla yürüme sebepleridir.